جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی

دانلود سریال مهمونی

دانلود سریال ایرانی مهمونی | مای تی‌ وی
سال ساخت: 1400 | پخش: 01 | پخش کننده:
تهیه کننده: حسن خدادای | کارگردان: ایرج طهماسب

بازیگران مهمونی

علی زرمهری، سهیل رهبر زارع، سارا صبری و احمد فیاض

خلاصه داستان مهمونی

آقا طهماسب به خانه جدید کوچ کرده است که در نزدیکی آن یک سالن عروسی قرار دارد. شخصیت‌های عروسکی که همگی کارکنان این سالن هستند به زندگی وی اضافه شده و باعث ایجاد اتفاق‌های جذاب می‌شوند. سریال مهمونی یک سریال موفق و مفرح است که گفتگو محور بوده که در آن مجری به همراه عروسک‌های بامزه، به مسائل روز می‌پردازد. وجود عروسک‌های نمایشی مختلف باعث جذابیت این سریال شده است. مهمونی، میزان چهره‌های آشنای عرصه هنر و ورزش نیز است که این امر باعث افزایش محبوبیت این سریال شده است.

زمان پخش در شبکه نمایش خانگی

2 فروردین 1401

نقد و بررسی مهمونی

کارگردان مهمونی کسی نیست جز ایرج طهماسب که به عنوان بازیگر، صداپیشه و عروسک گردان شناخته می‌شود که کارهای وی مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها قرار دارد. ایرج طهماسب از جمله کسانی است که دارای تحصیلات کافی در زمینه تئاتر و هنر است و به همین دلیل سعی کرده است تا آثار خود را بر طبق یک سری اصول و مفاهیم پایه‌ای برپا کند. یکی از نقاط قوت کارهای ایرج طهماسب مربوط به مدرسه موش‌هاست که به کمک مرضیه برومند انجام شده است. عروسک گردانی ایرج طهماسب در این مجموعه به عنوان نقطه عطف موفقیت وی بوده است.

شاید جالب باشد بدانید که مردم عادی، ایرج طهماسب را با پروژه کلاه قرمزی و پسر خاله به یاد می‌آورند. پروژه‌ای که در میان افراد به ویژه خانواده‌ها بسیار محبوب است و در حال حاضر کسی نتوانسته است عین آن را بسازد. وجود دو دهه حضور فعال کلاه قرمزی و دوستانش در دل خانواده‌های ایرانی باعث محبوبیت ایرج طهماسب در بین مخاطبان شده است. همچنین حمید جبلی که یادآور شخصیت کلاه قرمزی و پسرخاله در ذهن بسیاری از مخاطبان است. ایرج طهماسب بعد از موفقیت در این پروژه‌ها سعی کرد تا بتواند با مجموعه عروسکی مهمونی وارد دل خانواده‌های ایرانی شود.

مجموعه عروسکی مهمونی در تاریخ 1 فروردین ماه سال 1401 به عنوان یک نمایش خانگی از نماوا پخش شد. شاید افراد پس از مشاهده قسمت اول این مجموعه انتظارات خود را برآورده نشده می‌دیدند و به دلیل محبوبیت ایرج طهماسب، کسی جرات بیان آن را نداشت. حال که با گذشت چندین قسمت از این مجموعه می‌توان نقدهای بهتری را به آن داشت لذا پس بهتر است تا پایان این نقد همراه ما باشید.

بچه؛ شخصیت پرمخاطب مهمونی

باید بدانید که در مجموعه مهمونی 7 عروسک وجود دارند که هر کدام خصیصه‌های خاصی را از خود بروز می‌دهند. دیالوگ‌های مختلف هر عروسک باعث جذابیت برنامه مهمونی شده است. دو شخصیت جذاب در مهمونی وجود دارد که مورد توجه بسیاری از مخاطبان در شبکه اجتماعی قرار گرفته است. بچه و بشه به عنوان شخصیت‌های محبوب هستند که بسیار پرطرفدارند. شخصیت پشه را این گونه تعریف کرده‌اند که خون هر فردی را بمکد تا بتواند حس و حال همان فرد را به مرحله اجرا در آورد. حال می‌خواهد آن فرد عبوس باشد یا عاشق. بیان اظهارات متفاوت بچه باعث خاص بودن این کاراکتر شده است. بچه در عین حال که رفتارهای کودکانه از خود نشان می‌دهد، بسیار شکمو، مهربان و لوس است که این باعث شده است تا در کنار بددهنی‌هایی که دارد بسیار جذاب به نظر برسد.

در مورد بدهنی شخصیت بچه سازندگان این مجموعه بیان می‌دارند که مهمونی به منظور سرگرم کردن کودکان به تنهایی ساخته نشده است و با توجه به مورد گفته شده شخصیت پردازی بچه مناسب به نظر می‌رسد. بچه در همین حد و اندازه که به راحتی حرف خود را می‌زند رک محسوب می‌شود. شخصیت وی به گونه‌ای است که می‌تواند به آسانی از حق خود دفاع کند. ایرج طهماسب با آوردن شخصیت بچه به نوعی به اشائه چنین رفتارهایی در جامعه دامن می‌زند. شاید بتوان یک مقایسه کلی بین شخصیت بچه و کلاه قرمزی داشت که تا چه اندازه نقطه مخالف یکدیگر قرار دارند.

مهمونی؛ منطبق با مد روز

سریال مهمونی به گونه‌ای ساخته شده است که به بسیاری از مشکلات اجتماعی می‌پردازد. این مجموعه به گونه‌ای است که می‌تواند اجازه تفکر به مخاطبان را بدهد. حال فارغ از سن و سالی که برای مخاطب در نظر گرفته شده است می‌توانند به موضوعات و مشکلات جامعه بپردازند. مخاطبان این مجموعه می‌توانند به آسانی محو رویداد موزیکال این سکانس شوند که حرف‌های زیادی را در دل خود دارد. وجود سکانس‌های مختلف که به صورت نامحسوس مشکلات جامعه را بیان می‌کند دارای اهمیت است. بیننده باید ریزبینانه بتواند دیالوگ‌های مختلف را دنبال کند. در برخی از موارد وجود سکانس‌های مختلف در مهمونی اینطور وانمود می‌کند که نویسنده، عینک بدبینی روی چشم‌های خود قرار داده است اما با یک نگاه عمیق‌تر می‌توان این سناریو را رد کرد.

داستان کلاه قرمزی و پسرخاله را به خاطر بیاورید که حرف‌های قشنگ در میان آنها رد و بدل می‌شد. به واسطه همین حرفاست که هر نسل می‌تواند به راحتی با کلاه قرمزی ارتباط برقرار کند. آیا در نگاه کلی می‌توان گفت که برنامه مهمونی برای همه نسل‌ها مناسب است. تغییر مد و ذائقه مخاطب به سرعت شکل گرفته است که این موضوع به عنوان یک ریسک کلی در برنامه مهمونی است.

سلبریتی‌ها در مهمونی

شاید درجه اول بسیاری از افراد تصور کنند که تنها شخصیت بچه باعث شده است تا بیننده بتواند این مجموعه را تماشا کند اما وجود مهمان‌ها و سلبریتی‌ها مختلف به جذب مخاطب کمک کرده است. شاید نبود مهمان‌های ویژه این برنامه به شکل چشمگیری مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار می‌داد. به زبان دیگر می‌توان بیان کرد که وجود سلبریتی‌های مختلف که تعامل سازنده‌ای با سایر عروسک‌ها دارند باعث جذابیت مهمونی شده است. تکه کلام‌های شخصیت بچه نیز به این جذابیت افزوده است چرا که مورد توجه مخاطبان قرار دارد.

شاید برخی از بینندگان پس از تماشای چند قسمت از این برنامه نتوانند مثل اول از ته دل بخندند چرا که گاهی وجود سناریوهای مختلف برای افزایش بیننده این برنامه لازم است. می‌توان گفت که ورود سلبریتی به برنامه مهمونی یک رویداد مناسب شناخته می‌شود. وجود سلبریتی‌های مختلف در برنامه عروسکی، یک مدل سرمایه گذاری محسوب می‌شود. مخاطبان زیادی به دلیل این که طرفدار سلبریتی مورد علاقه خود هستند، پای این برنامه می‌نشینند. ایرج طهماسب با استفاده از این ایده توانسته است آمار مخاطبان برنامه مهمونی را بالا نگه دارد. تعامل بچه با سلبریتی یا وجود شخصیت پشه نیز به این آمار کمک کرده است.

دو مؤلفه شهرت و محبوبیت باعث شده است تا زحمات کارگردان و عوامل این برنامه تا حدود زیادی به ثمر بنشیند. ایرج طهماسب و تیم باهوش برنامه مهمونی باعث شده است تا همچنان یک برنامه عروسکی بتواند توجه مخاطبان را به شکل ویژه‌ای به خود جلب کند. کارگردان این مجموعه همواره مشتاق است تا بتواند واکنش مخاطبان را یادداشت کرده و در برنامه‌های بعدی از آن استفاده کند. حال با توجه به موارد گفته شده بسیاری از مخاطبان انتظار بیشتری از ایرج طهماسب داشتند. در بحث دیالوگ‌های رد و بدل شده، مخاطبان با توجه به طیف گسترده‌ای که هستند انتظار دارند تا بددهنی توسط شخصیت بچه در جامعه رواج پیدا نکند.

حال که یک نقد کلی از مجموعه مهمونی انجام شده است، نظر شما در مورد این برنامه عروسکی چیست؟ آیا با حضور شخصیت‌های جذاب این مجموعه موافق هستید یا انتظار دارید سلبریتی‌ها به صورت مستقیم با مجری گفتگو کنند؟ در صورت تمایل می‌توانید دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی