جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی

دانلود سریال ساخت ایران ۳

دانلود سریال ایرانی ساخت ایران ۳ | مای تی‌وی
سال ساخت: 1400 | پخش: 01 | پخش کننده:
تهیه کننده: سید امیرپروین حسینی | نویسنده: احسان لطفیان و شهاب مهربان | کارگردان: بهمن گودرزی

بازیگران سریال ساخت ایران ۳

هومن برق نورد، امین حیایی، عایشه گل، مجید صالحی، امیر نوری، مینا وحید، بهرنگ علوی، غلامرضا نیکخواه، سعید امیرسلیمانی، سپند امیرسلیمانی، عزت الله مهرآوران، الهام کردا، حسین امیدی، آناهیتا درگاهی، نادر سلیمانی.

خلاصه داستان ساخت ایران ۳

این سریال که در دو مجموعه‌ی قبلی مخاطبان زیادی را بدست آورده، در مجموعه‌ی سوم نیز با یک داستان جذاب آغاز به کار کرده است. در واقع در ساخت ایران ۳ غلام در جنوب مشغول به کار غواصی است که با دختری به نام ستاره آشنا می‌شود و دل می‌بازد. اما در این میان ستاره که قرض بالا آورده است از غلام کمک می‌خواهد و غلام که خود را دست تنها می‌بیند به سراغ مرتضی می‌رود. این دو برای حل مشکل ستاره تمام تلاش‌شان را می‌کنند که در این راه با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شوند که از پیش رو برداشتن هر کدام مانع بزرگ‌تری را بر سر راه‌شان قرار می‌دهد. البته داستان به سمت و سویی می‌رود که سیاوش نیز به غلام و مرتضی اضافه می‌شود که داستان را جذاب‌تر کرده است.

زمان پخش در شبکه نمایش خانگی

25 اسفند ماه 1400

درباره‌ی سریال ساخت ایران ۳

همانطور که می‌دانید سریال ساخت ایران ۳ بازیگران نام‌آشنای زیادی را به خود دیده است که شاید امین حیایی معروف‌ترین چهره باشد، در واقع این بازیگر خوش‌نام تنها بازیگری است که در دو سری قبل سریال ساخت ایران حضور داشته است. احتمالاً در جریان هستید که نقش مقابل امین حیایی در سری 1 و 2 ساخت ایران بر عهده محمدرضا گلزار بوده است اما در سری 3 این سریال این وظیفه بر عهده مجید صالحی است. ضمناً گفتنی است که عایشه گل بازیگر و خوانند ترکیه‌ای نیز در این سریال به ایفای نقش پرداخته است و به همین دلیل بخشی از سریال ساخت ایران ۳ در ترکیه تصویربرداری شده است. همچنین این سریال روایتگر یک ماجرای طنز و کمدی است و همانند دو سری قبلی ایده‌های جذابی دارد که می‌تواند بیننده را به وجد بیاورد. البته در ادامه به نقد این سریال نیز می‌پردازیم تا از جزئیات بیشتری از این سریال در جریان باشید.

نقد سریال ساخت ایران ۳

وقتی زمان پخش این سریال منتشر شد، همه دوستداران سریال ساخت ایران منتظر یک شروع ایده‌آل از این سریال بوداند اما آنچه که در قسمت ابتدایی سریال ساخت ایران ۳ به نمایش درآمد، چیزی نبود که علاقه‌مندان این سریال انتظار داشتند. در واقع اکثر منتقدان بر این عقیده هستند که این سریال ضعیف‌ترین سریال روزهای نخست سال 1401 بوده است چرا که فوق العاده بی‌هدف و ناامید کننده نشان داده است. حال اجازه دهید به دلایل‌ این ادعا بپردازیم:

·       استفاده از بازیگران زن خارجی

در فصل‌های گذشته سریال ساخت ایران نیز استفاده از زن خارجی بی‌حجاب وجود داشته است اما در فصل 3 این اتفاق پررنگ‌تر بوده است و حتی آوازخوانی این بازیگر مته به خشخاش بوده چرا که هدف از آن مشخص نشده است. البته طبیعتاً بکارگیری از بازیگر زن خارجی بی‌حجاب صرفاً برای جذب مخاطب بیشتر است خصوصاً این موضوع سریال کاملاً بی‌هدف باشد و احتمالاً اگر شروع به تماشای سریال ساخت ایران ۳ کنید، با این سوال مواجه می‌شوید که این فصل با چه توجیهی ساخته شده است.

·       طراحی و مونتاژ ساده

طراحی ساخت ایران مانند بسیاری از طراحی‌های دیگر سریال‌ها از جنوب کشور استارت زده شده است که شکل‌گیری قصه را تکراری کرده است. ضمن اینکه گریم بازیگران نیز کاملاً سطحی بوده و حتی این مسئله در بخش طراحی لباس نیز وجود دارد. از طرف دیالوگ‌نویسی هم تا حد زیادی بدون خلاقیت انجام شده است که به ضعف کلی داستان اضافه کرده است. البته می‌توان گفت که طنازی بازیگران در نحوه ادای دیالوگ‌ها تا حد قابل قبولی این مشکل را پوشش داده است.

·       خرابکاری پشت خرابکاری

همانطور که از دو سری قبل این سریال متوجه شده‌اید، شخصیت غلام ساده لوحانه و در بعضی از مواقع ابله‌هاست که این موضوع با نقش محمدرضا گلزار که یک شخصیت زبر و زرنگ بوده است، پوشش داده می‌شده است اما در فصل سوم سریال ساخت ایران، حتی این موضوع نیز وجود ندارد چرا که نقش مقابل امین حیایی که که مجید صالحی است از غلام هم احمق‌تر و ابله‌تر است و پر واضح است که در این صورت شاهد داستان جذابی نخواهیم بود. جالب بودن داستان اینجاست که غلام با تمام ابله‌بازی‌هایش راهنمای مرتضی و دیگر افراد سریال است که در واقع می‌توان گفت که کوری عصاکش کور دیگریست که همین موضوع سبب خلق صحنه‌های خرابکارانه در طول سریال می‌شود که احتمالاً اعصاب ببننده را بر هم بزند.

·       شوخی‌های سطحی

وقتی صحبت از سریال طنز و کمدی است، مسلماً تماشاگر منتظر شوخی‌هایی است که تازگی داشته باشد اما در سریال ساخت ایران ۳ چنین چیزی دیده نمی‌شود و همان شوخی‌های تکراری که اکثر سریال‌ها نیز روی آنها کار می‌کنند در این سریال نیز دیده می‌شود. در واقع شوخی‌ها کاملاً کلیشه‌ای و ضعیف هستند که به ندرت پیش می‌آید که مخاطب آگاه احساس کند که الان باید به این شوخی بخندد.

·       شخصیت پردازی ضعیف

انتظاری که از سریال ساخت ایران ۳ می‌رفت این بوده است که در شخصیت سازی قوی عمل کند اما اکثر شخصیت‌های سریال اعم از غلام، سیاوش، ستاره و… شخصیت‌های تکراری هستند که همه‌ی ما در بیشتر سریال‌ها شبیه آن را دیده‌ایم. البته اگر خیلی به صورت حرفه‌ای تلویزیون و سینما را دنبال نمی‌کنید، احتمالاً متوجه این موارد هم نشوید. با این حال همین موارد ریز و درشت است که کیفیت یک سریال را مشخص می‌کند.

نقاط منفی و مثبت سریال ساخت ایران 3

حال اجازه دهید در این بخش به نقاط منفی و مثبت این سریال بپردازیم تا در صورتی که قصد دارید این سریال را تماشا کنید، بتوانید تصمیم بهتری بگیرید:

·       نقاط منفی

– شخصیت‌ پردازی در سریال ساخت ایران 3 ضعیف است و این موضوع کاملاً به وضوح قابل مشاهده است.

– شوخی‌ها و دیالوگ‌ها تکراری هستند و بیننده برای خندیدن باید خودش را متقاعد کند.

– طراحی لباس و گریم نیز دارای ضعف است که این موضوع در مقایسه با دو سری قبلی سریال بیشتر به چشم می‌آید.

– سکانس‌ها گاهاً طولانی هستند و ممکن است حوصله بیننده را سر ببرند.

·       نقاط مثبت

– طنازی بازیگران از جمله امین حیایی و مجید صالحی بار جذابیت سریال را افزایش داده است. البته اگر از دیالوگ‌های مناسب برای این سریال استفاده می‌شده است، کیفیت فیلم بهبود پیدا می‌کرده است.

– استفاده از بازیگران زن خارجی اگر چه به طور کلی فقط به دلیل جذب مخاطب است اما می‌تواند محرک خوبی برای بهبود سریال باشد که در سریال ساخت ایران 3 و دو سری قبلی نیز دیده شده است.

– تعداد قسمت‌های این سریال که نه زیاد است و نه کم که می‌تواند از نقاط مثبت سریال ساخت ایران 3 باشد.

سریال ساخت ایران ۳ را ببینیم یا نه

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را با سریال ساخت ایران ۳ آشنا کنیم و به صورت کلی به نقد این سریال پرداختیم. همانطور که می‌دانید انتخاب یک سریال برای تماشا کاملاً به نظر شخصی‌ افراد بستگی دارد و اگر صرفاً برای گذراندن اوقات فراغت قصد مشاهده یک سریال مثل ساخت ایران را دارید، بایدعرض کنیم که می‌تواند برایتان سرگرم کننده باشد. اما به طور کلی دیدن سریالی که نه از لحاظ شخصیت سازی و نه از لحاظ فیلم‌نامه در سطح قابل قبولی است، توصیه نمی‌شود.

جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی
فهرست