جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی

دانلود سریال راز بقا

دانلود سریال ایرانی راز بقا | مای تی وی
سال ساخت: 00 | پخش: 01 | پخش کننده: مای تی وی
نویسنده: امیر وفایی | تهیه کننده: مصطفا احمدی | کارگردان: سعید آقاخانی

بازیگران سریال راز بقا

بهرام افشاری، سعید آقاخانی، حسن معجونی، نیما شعبان نژاد، سیروس میمنت، هدیه بازوند، صبا ایزدپناه، فریبا جدیکار، مریم ماهور، نجلا نظریان، علیرضا زمانی نسب، یدالله شادمانی، صدرالدین حجازی، فرشید زارعی فرد، کاظم نوربخش، سید حسین موسوی، سیروس سپهری، ریحانه حسینی، علی اخوان، آوین نقویان و جعفر دهقان، با حضور احسان روزبهانی قهرمان بوکس

خلاصه داستان راز بقا

سریال راز بقا در مورد داستان یک مرد جوان به نام رحیم است که نقش آن را بهرام افشاری بازی می‌کند. این مرد در تلاش است تا زندگی خوبی داشته باشد تا این که با یک سازمان خلافکار مواجه می‌شود و به سمت و سوی دیگر کشیده می‌شود. وجود اتفاقات جالب در این سریال باعث جذابیت آن شده است.

زمان پخش در شبکه نمایش خانگی

01 فروردین 1401

نقد و بررسی سریال راز بقا

کارگردان سریال راز بقا سعید آقاخانی است که بارها ثابت کرده است که دسته کمی از رامبد جوان و مهران مدیری در تولید محصولات طنز ندارد. تا به امروز فرصت زیادی برای وی در جهت تولید فیلم و سریال طنز وجود نداشته است اما زمانی که به این کار اقدام کرد، توانست آثار موفق زیادی را تولید کند. در میان عناوین انحصاری سرویس فیلم نت جای خالی یک سریال کمدی تماشایی به شدت احساس می‌شد. راز بقا به عنوان یکی از آثار موفق سعید آقاخانی است که توانسته است در میان بینندگان محبوب شود.

سعید آقاخانی در یک حرکت ناگهانی و غیرقابل منتظره، سریال راز بقا را تولید و به سرویس استریم فیلم نت آورد. تبلیغات این سریال مشخص بود که بازیگران معروف زیادی در این سریال حضور دارند. ستارگانی که هر کدام دارای توانمندی مخصوص به خود هستند. می‌توان گفت که سریال راز بقا به عنوان اولین آثار کمدی آقاخانی است که در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود.

شاید بتوان گفت که شباهت زیادی میان این اثر با سریال نون خ وجود دارد اما در نهایت با بررسی کامل آن باید گفت که این سریال دارای هویت مستقل و ماندگار است که به عنوان یک اثر قابل توجه محسوب می‌شود. نویسنده این سریال امیر وفایی است که کارنامه درخشانی دارد. وی در سریال دزد و پلیس نیز به عنوان نویسنده توانست با قلم شیوایی که دارد، آثار جذابی را تولید کند. همچنین امیر وفایی در سریال نون خ نیز به عنوان نویسنده مشغول به کار بود. حال این فرصت برای وی مهیا شده است تا در سریال راز بقا یک سناریوی خاص را بنویسد.

فیلمنامه ساده

شاید به جرات بتوان گفت که سعید آقاخانی در انتخاب نویسنده سریال راز بقا بسیار هوشمندانه عمل کرده است چرا که وفایی به عنوان یک نویسنده خوش ذوق شناخته می‌شود که برای اولین بار فعالیت خود را در نگارش سریال شوخی کردم در سال 1392 آغاز کرد. او پس از فعالیت در این سریال وارد نگارش سریال در حاشیه شد تا به سر زبان‌ها بیفتد. همکاری وی با امیرمهدی ژوله نیز به عنوان نقطه عطف وی محسوب می‌شود.

در سریال نون خ نیز وفایی به عنوان یک عنصر کلیدی در تولید محتوای جذاب شناخته می‌شود. همکاری موفقیت آمیز وی با سعید آقاخانی به گونه‌ای پیش رفت که در سریال راز بقا همکاری مجدد شکل گرفت. این چالش جدید برای امیر وفایی به عنوان یک چالش جدی شناخته می‌شود. اما توانمندی وی باعث شد تا به راحتی بتواند از پس کار برآید. ترکیب آقاخانی و وفایی به عنوان یک ترکیب بسیار جذاب شناخته می‌شود که می‌تواند مدت زمان زیادی بیننده را بخنداند.

فیلمنامه راز بقا به شدت ساده است و داستان سریال از جایی آغاز می‌شود که رحیم تصمیم می‌گیرد تا برای کسب درآمد در یک مسابقه بوکس به شکل غیرقانونی شرکت کند. او با همکاری هم محله‌های خود یعنی ایرج در این مسابقات حضور پیدا می‌کند. تصاویر وی در مسیر برگشت مسابقه باعث ایجاد یک رابطه عاشقانه می‌شود چرا که رحیم با بیتا تصادف می‌کند. فیلمنامه نگارش شده به شکل سرراست و بی‌ادعاست. وجود شوخی‌های لحظه‌ای به عنوان پایه و اساس فیلم شناخته می‌شوند.

نقطه ضعف فیلمنامه کجاست

شاید بتوان گفت که بزرگ‌ترین مشکل فیلمنامه راز بقا که چندان به چشم نمی‌آید، شخصیت پردازی آن است. سریال به گونه‌ای نگارش شده است که به بازیگران نقش‌های اصلی و فرعی فرصت زیادی می‌دهد تا بتوانند خود را در سریال به معرض نمایش بگذارند. شخصیت‌های سریال در عین سادگی می‌توانند با شوخی‌های سطحی بیننده را به شکل قابل توجهی بخندانند. این موضوع باعث می‌شود تا بتوان گفت که سریال راز بقا توانسته است در جذب بیننده بسیار عالی عمل کند. مشکل شخصیت‌های سریال به گونه‎‌ای نیست که بتوان ویژگی‌های مثبت آن را نادیده گرفت. این سریال همان رویکردی را دنبال می‌کند که بخش اول یک سریال یا فیلم سینمایی در شبکه‌های جهانی دنبال می‌کند. وظیفه یک سریال کمدی خندان مخاطبان خود است که سعید آقاخانی و امیر وفایی توانسته است این کار را به خوبی انجام دهند.

هنرنمایی‌های متفاوت

شباهت‌های بسیاری میان سریال نوخ خ و راز بقا وجود دارد. کسانی که سریال نون خ را تماشا کردند با تماشای راز بقا می‌توانند به صورت ناخوداگاه یاد بخش‌های مختلف آن سریال بیفتند. در صدر این شباهت‌ها نام سعید آقاخانی وجود دارد. شخصیت الماسی که با نقش آفرینی سعید آقاخانی همراه است، شباهت‌های زیادی با شخصیت فریدون در سریال نون خ دارد. هر دوی این شخصیت‌ها به عنوان دانای جمع شناخته می‌شوند که مسئولیت رهبری یک عده را بر عهده دارند. نوع حرف زدن سعید نیز در هر دو سریال شبیه به یکدیگر است.

فرخ، اردشیرخان، اردشیر و شیوا از جمله شخصیت‌های راز بقا هستند که در سریال راز بقا نیز دیده می‌شوند. به ترتیب نقش هر کدام را کاظم نوربخش، یدالله شادمانی، سیروس میمنت و صبا ایزدپناه بازی می‌کند. سعید آقاخانی برای نقش‌های فرعی سریال توانسته است از بازیگران محبوب سریال نون خ استفاده کند. وجود بهرام افشاری که به عنوان یک شخصیت اصلی در سریال راز بقا است توانسته است به خوبی انتظارات را برآورده سازد. شخصیت حاتم تیمسار نیز از جمله شخصیت‌هایی است که برای نخستین بار در شبکه نمایش خانگی فرصت دیده شدن دارد.

روایت دوست داشتنی

سریال در هر بخش افت و خیزهای مختلفی را تجربه می‌کند اما در نهایت می‌توان گفت که دارای موفقیت‌های زیادی است. جدیدترین سریال ساخته شده نمایش خانگی، به عنوان نخستین کار سعید آقاخانی است که قادر است بیننده را به خود سرگرم نماید. به لطف محدودیت‌های زیادی که در شبکه نمایش خانگی در تولید سریال وجود دارد، سریال راز بقا توانسته است با خلاقیت فیلمنامه و اجرای مناسب خود به عنوان یک سریال شاد محسوب شود. سرویس فیلم‌نت به دلیل داشتن رقبای زیاد در تولید انواع فیلم‌ها بسیار عالی عمل کرده است. این امر باعث شده است تا افراد به سراغ تماشای سریال‌های کمدی و جذاب در این سرویس بروند.

اگر از جمله کسانی هستید که به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی وفایی علاقه‌ دارید، قطعا تماشای سریال راز بقا می‌تواند برای مدت‌ زمان زیادی شما را راضی نگه دارد. وجود بازیگران مطرح زیادی که در این سریال حضور دارند باعث شده است تا شاکله سریال به گونه‌ای که باشد که ارزش تماشا کردن داشته باشد. در صورتی که قسمت‌های مختلف سریال راز بقا ساخته سعید آقاخانی را تماشا کرده‌اید، چه نمره‌ای به این سریال کمدی می‌دهید؟ در صورت تمایل می‌توانید نظرات ارزشمند خود را در مورد این سریال در همین بخش با ما در میان بگذارید.

جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی
فهرست