جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی

دانلود سریال جوکر

دانلود سریال ایرانی جوکر | مای تی‌وی
سال ساخت: 1400 | پخش: 1400 | پخش کننده:
تهیه کننده: محسن نجفی | کارگردان: احسان علیخانی

بازیگران هر فصل

فصل 1: امیر کاظمی، امیرمهدی ژوله، امین حیایی، بیژن بنفشه خواه، رضا نیکخواه، سام درخشانی، سهیل مستجابیان، هومن حاجی عبداللهی

فصل 2: بهنام تشکر، هومن برق نورد، وحید آقاپور، ایمان صفا، شهرام قایدی، سپند امیر سلیمانی، عباس جمشیدی و آرش نوذری

فصل 3: امیر غفارمنش، حمید لولایی، رضا شفیعی جم، سروش جمشیدی، سیاوش چراغی‌ پور، میرطاهر مظلومی، علی استادی، بابک نهرین

فصل 4: پوریا پورسرخ، مهران رجبی ، یوسف تیموری ، یوسف صیادی ، سیاوش مفیدی ، شهاب عباسی ، بهزاد محمدی ، علی صالحی

فصل 5: امیرحسین صدیق، حامد آهنگی، محمدرضا علیمردانی، مهران غفوریان، علی اوجی، مجید واشقانی، سیروس میمنت، علی مشهدی

خلاصه جوکرتایم

در این برنامه که بسیار محبوب و پرطرفدار است، بسیاری از چهره‌های هنری، ورزشی، اجتماعی در یک اتاق بسته دور هم جمع شده و برای خنداندن یکدیگر رقابت می‌کنند. چالش اصلی ماجرا اینجاست که نباید خودشان در این بین بخندند. جوکر یک مجموعه پرطرفدار است که در یک فضای کمدی و متفاوت انجام می‌شود. شاید جالب باشد بدانید که این برنامه از نمونه‌های موفق خارجی گرفته شده است. کارگردان این برنامه یعنی جوکرتایم به صورت مشترک بر عهده احسان علیخانی و حامدمیرفتاحی است.

قواعد جوکرتایم

در جوکر یک گرداننده و مجری یا میزبان وجود دارد که در هر فصل آن 8 هنرمند، 6 ساعت زمان دارند تا در یک مکان مجهز، با تمام امکانات با برنامه‌های مختلفی که در اختیار دارند، بتوانند دیگران را از بازی حذف کنند. در این بین هر شرکت کننده‌ای که ابتدا بخندد بار اول کارت زرد دریافت کرده و بار دوم با دریافت کارت قرمز از مسابقه خارج می‌شود. یک فرصت ویژه نیز برای هر شرکت کننده وجود دارد که باید از آن استفاده کند.

زمان پخش در شبکه نمایش خانگی

6 آذر 1400

نقد و بررسی جوکرتایم

با شنیدن جوکر همه به فکر فیلم‌های تاریخ سینما می‌افتند اما جوکر یک مسابقه هیجان انگیز است که هر کدام از بازیگران آن بخندند بازی را باخته‌اند. در میان شرکت کنندگان جوکرتایم، چه کسی می‌تواند جلوی دوربین یک شخصیت جدی داشته باشد و در عین حال بتواند با ذات بامزه‌ای که دارد دیگران را بخنداند. به نظر می‌رسد یک گزینه جدی در این بین دیده می‌شود که آن هم سیامک انصاری است. سیامک انصاری به عنوان یک شخصیت جالب و پرطرفدار است که با بازی در سریال 90 قسمتی شب‌های برره توانسته است در میان مردم محبوب شود. وی که با حالت خاص به دوربین خیره می‌شود قرار است در جوکر مسابقه‌ای را بگرداند که اساسا خندیدن در آن جرم است و جریمه دارد.

علی لک پوریان نیز به عنوان بازیگر قصد دارد تا وی را همراهی کند. استودیو قرن جدید سازنده مسابقه جوکر است که با سرمایه‌گذاری فیلیمو این مجموعه را برای پخش در شبکه خانگی آماده کرده است. به صورت خلاصه می‌توان گفت که مجری برنامه سیامک انصاری، بازیگر همراه وی علی لک پوریان است. با توجه به اینکه این برنامه به شکل ویژه و در قالب متفاوت تولید شده است، می‌توان گفت که فرآیند تولید آن در ایران بی‌سابقه است. برای نخستین بار در این برنامه از دکور 360 درجه استفاده شده است که طراحی آن را سمیه ربیعی بر عهده داشته است. همچنین قرار است برای اولین بار 45 دوربین به صورت همزمان مراحل ضبط این برنامه را در دستور کار خود قرار دهند. دکور این برنامه بیش از 500 متر مربع بوده که مساحت حدودی 2 هزار متر مربع را نیاز دارد.

پخش جوکرتایم و پشت صحنه آن

با توجه به این که بسیاری از مخاطبان به سلبریتی‌های خود علاقه‌مند هستند، می‌خواهند در مورد زمان پخش برنامه اطلاعات بیشتری کسب کنند. طبق برنامه اعلامی، مسابقه جوکر دوشنبه‌ها ساعت 8 صبح از فیلیمو پخش می‌شود. آخرین قسمت این برنامه تیر ماه 1401 است و پس از آن پشت صحنه‌های جوکرتایم در چند قسمت بر روی آنتن خواهد رفت. شاید جالب باشد بدانید که برای ادامه ساخت این مجموعه پرطرفدار و پرمخاطب توافق‌های کاملی صورت گرفته است. به زودی نسخه جدید جوکرتایم نیز ساخته خواهد شد. در فصول مختلف این برنامه، بازیگران زیادی حضور دارند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. به عنوان نمونه در فصل اول می‌توان به حضور سام درخشانی، بیژن بنفشه خواه، امیر مهدی ژوله، امیر کاظمی، هوتن حاجی عبداللهی، سهیل مستجابیان، رضا نیکخواه و امین حیایی اشاره کرد.

داستان و شیوه بازی جوکر

جوکر یا لطیفه‌گو، یک گرداننده و یک میزبان دارد. در هر فصل آن 8 هنرمند وجود داشته که 6 ساعت زمان دارند تا در یک محیط مجهز بتوانند با استفاده از ابزارهای گوناگون یکدیگر را بخندانند. در این میان خودشان نباید لبخند به لب بیاورند چرا که با دریافت کارت زرد و قرمز از بازی خارج می‌شوند. فضای طراحی شده به گونه‌ای است که شرکت کنندگان در یک فضای شبیه به خانه قرار داشته که در اتاق نشیمن و آشپزخانه هستند. در این اتاق یک اتاق آکسسوار و گریم نیز وجود دارد.

شرکت کنندگان مسابقه مجاز هستند که در طول بازی هر گاه که خواستند به این اتاق رفته و ابزارهای مختلف را از آنجا برداشته و تغییر مختلفی بر روی ظاهر خود ایجاد کنند تا بتوانند با کمک ابزارهای مختلف دیگران را بخندانند. برنامه جوکر تایم یک میزبان دارد که نقش داور مسابقه را نیز ایفا می‌کند. یک اتاق جداگانه با فضایی شبیه به مانیتورینگ نیز در نظر گرفته شده است تا داور بتواند شرکت کنندگان را زیر نظر قرار دهد. داور یا میزبان هر کجا که بتواند خنده یکی از شرکت کنندگان را مشاهده کند می‌تواند دکمه قرمز جلویش را بزند تا بازی متوقف شود.

آیا جوکر کپی یک مسابقه خارجی است

شاید جالب باشد بدانید که کپی کردن نمونه‌های موفق خارجی کار بدی نیست. اساسا زمانی که یک برنامه مفرح در جهان ساخته می‌شود، تبدیل به یک الگوی مشخص شده که دیگر ملیت‌ها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. جوکر یک برنامه ساخت داخل است که از روی نمونه‌های موفق خارجی برگردان شده و با معیارهای داخلی همسوسازی شده است. مسابقه جوکر برگرفته شده از یک بازی معروف جهانی است که در این بازی باید دیگران بخندند و در عین حال بازیگر نخندد. برای نخستین بار یکی از مطرح‌ترین چهره‌های کمدی ژاپن این بازی را به صورت کامل ابداع کرد. پس از موفقیت این بازی، شرکت آمازون پرایم ویدیو امتیاز آن را خرید و اقدام به ساخت نسخه‌های مختلف آن در کشورهای مختلف جهان کرد.

شاید جالب باشد بدانید که تا به امروز علاوه بر کشور ژاپن، کشورهای استرالیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، هند و مکزیک نیز اقدام به ساخت جوکر کرده‌اند. پس باید بدانید که مسابقه جوکر به عنوان یک مسابقه بین‌المللی است که طرفداران زیادی دارد.

آیا جوکر ارزش تماشا دارد

با توجه به این که این برنامه به عنوان یک مجموعه کاملا کمدی و مفرح شناخته می‌شود، وجود محتواهای خاص در این برنامه باعث می‌شود تا بتوانید از مشکلات و دغدغه‌های مختلف دور شوید. با توجه به این که مجری برنامه سیامک انصاری با میمیک صورت خود توانسته است خلاقیت را به برنامه اضافه کند و وجود بازیگران و هنرمندان مختلف، بهتر است در زمان فراغت جوکرتایم را تماشا کرده و از دیدن آن لذت ببرید. به نظر شما با توجه به این که فصل‌های مختلفی از این مسابقه پخش شده است، بهترین فصل کدام است؟ در صورت تمایل می‌توانید نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

جدیدترین سریال های ایرانی
جدیدترین فیلم های ایرانی